rehabilitacja

AKTUALNOŚCI

Promocja Świąteczno-Mikołajkowa. Kup dwa bony upominkowe, trzeci (1h lub 30 min.) dostaniesz gratis. Warunek: trzy różne osoby obdarowane. Zapraszamy :) Opcja rezerwacji przez naszą stronę internetową - chwilowo niedostępna. Prosimy o kontakt telefoniczny. Zespół Care

AKTUALNOŚCI

Promocja Świąteczno-Mikołajkowa. Kup dwa bony upominkowe, trzeci (1h lub 30 min.) dostaniesz gratis. Warunek: trzy różne osoby obdarowane. Zapraszamy :) Opcja rezerwacji przez naszą stronę internetową - chwilowo niedostępna. Prosimy o kontakt telefoniczny. Zespół Care

← Wróć

Oferta | masaże lecznicze

masaż klasyczny leczniczy kręgosłupa

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Czas trwania: 30 lub 45 min. Ma na celu poprawę kondycji i ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, zapobiega wielu dolegliwościom, spowodowanych trybem życia, stresującą pracą, pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych wynikających z przeciążenia organizmu, a także spowodowanych urazami i kontuzjami. Masaż ten jest także doskonała formą relaksu i odprężenia. Głównym celem masażu jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne. Czas trwania: 30 lub 45 min.

rehabilitacja lublin
studio masazu

masaż częściowy

Masaż klasyczny wybranej okolicy ciała z miejscowymi dolegliwościami bólowymi bądź napięciem mięśniowym. Wskazania do masażu częściowego: - zaburzenia odżywcze skóry - odmrożenia - choroby naczyń krwionośnych i limfatycznych - rozmiękczenie blizn i zrostów - obniżone ciśnienie - niewydolność krążenia - stany po przebytych zapaleniach żył - zapobieganie zanikom wskutek bezczynności lub porażenia i niedowładu - stany pourazowe mięśni: zmiażdżenia, rozerwania włókien, przewlekłe stany zapalne włókien - przewlekłe nieżyty oskrzelowe, dychawica oskrzelowa - pobudzenie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zaburzenia żołądka i jelit - porażenia i niedowłady pochodzenia neurogennego - przewlekłe zapalenia nerwów - nerwobóle Czas trwania: 30-120 min.

masaż lublin
studio masazu

masaż klasyczny leczniczy całościowy

Masaż klasyczny całego ciała, trwający około 60 minut. Działający przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Masaż całkowity wykonywany jest w okresach rekonwalescencji, jako masaż kondycyjny, w celu zapobiegania zaburzeniom układu krążenia, a także w stanach przeciążeniowych, przemęczeniu. Czas trwania: 60-120 min.

rehabilitacja lublin
studio masazu

drenaż limfatyczny

Specjalny masaż w trakcie którego ruchy masażysty mają charakterystyczne tempo i siłę, co umożliwia przepchnięcie limfy, toksyn i produktów przemiany materii do węzłów chłonnych, skąd zostają one odtransportowane do narządów filtrujących i wydalone z organizmu wraz z moczem. Już po jednym masażu odczuwana jest ulga w obrębie kończyn oraz zauważalne jest zmniejszenie obwodu ciała. Szczególnie zaleca się stosowanie drenażu osobom walczącym z cellulitem i borykającym się z problemem tzw. ciężkich nóg. Na te dolegliwości narażone są głównie osoby mające pracę stojącą lub wymagającą długotrwałego siedzenia. Zatrzymanie wody w organizmie jest też często wynikiem zaburzeń hormonalnych bądź towarzyszy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Efekty • Zmniejszenie obrzęków i obwodu ciała • Oczyszczenie z toksyn • Redukcja cellulitu • Pozbycie się problemu tzw. „ciężkich nóg” czas trwania: 30-90 min.

masaż lublin
studio masazu

masaż sportowy/ mięśni głębokich

Jego celem jest zniwelowanie ogromnego zmęczenia organizmu (np. po treningu lub zawodach). W zależności od tego, czy odbywa się przed wysiłkiem, w jego trakcie, czy po nim, wyróżnia się różne rodzaje masażu sportowego: przedwysiłkowy (przygotowanie do wysiłku), międzywysiłkowy (stosowany w przerwach między startami na zawodach), powysiłkowy (regenerujący organizm po trudach rywalizacji sportowej) oraz uzupełniający (wspomaga trening). Masaż sportowy różni się od klasycznego przede wszystkim większą siłą wykonania. Zwiększona energiczność takiego zabiegu wynika z konieczności rozgrzania mięśni. Czas trwania: 30-90 min.

rehabilitacja lublin
studio masazu

masaż izometryczny

Polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Sprzyja to przede wszystkim rozwojowi siły i masy mięśniowej. Masaż izometryczny stosowany jest w leczeniu skutków zmęczenia mięśni spowodowanych dużym wysiłkiem fizycznym. Dlatego też, jest on rozpowszechniony w środowisku sportowym, gdzie zapobiega różnego rodzaju uszkodzeniom mięśni, które ulegają nadwyrężeniu podczas treningów sportowych. Masaż izometryczny używany jest ponadto, jako: -rodzaj rehabilitacji uszkodzonych, bądź unieruchomionych kończyn, -masaż wyszczuplający (redukujący tkankę tłuszczową) -masaż powodujący wzrost masy mięśniowej, nadający określonym częściom ciała porządany przez nas kształt (bez konieczności wykonywania wysiłku fizycznego). Czas trwania: 30-60 min.

masaż lublin
studio masazu

masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży jest całkowicie nieszkodliwy i bardzo przyjemny. Wpływa kojąco. Delikatny zabieg skupia się nie tylko przyszłej Mamie, lecz także na jej dziecku. Porusza on również płyny ustrojowe, poprawiając odżywienie komórek i odprowadzanie toksyn z ciała. Stosowana przy masażu oliwka korzystnie wpływa na skórę, która staje się bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie. Dzięki temu ciało kobiety zyskuje większą ochronę przed powstawaniem rozstępów. By nie przemęczać przyszłej Mamy, zabieg trwa maksymalnie godzinę. Kobieta leży na boku: ułatwia to dostęp do miednicy i pleców w części lędźwiowo - krzyżowej, które w czasie ciąży narażone są na największe obciążenia. Czas trwania: 30-60 min.

rehabilitacja lublin
studio masazu