rehabilitacja

AKTUALNOŚCI

Miło nam poinformować o otwarciu naszego drugiego gabinetu na ul. Chodźki 25/4, gdzie zajmować się będziemy osobami wymagającymi bardziej wizyty i konsultacji fizjoterapeutycznycznej niż masażu, gdzie mamy większe i lepsze możiwości walczenia z Państwa dolegliwościami bólowymi, urazami i kontuzjami. Kontakt pod nr tel: 575-535-514 lub 513-583-568. Zapraszamy :)

AKTUALNOŚCI

Miło nam poinformować o otwarciu naszego drugiego gabinetu na ul. Chodźki 25/4, gdzie zajmować się będziemy osobami wymagającymi bardziej wizyty i konsultacji fizjoterapeutycznycznej niż masażu, gdzie mamy większe i lepsze możiwości walczenia z Państwa dolegliwościami bólowymi, urazami i kontuzjami. Kontakt pod nr tel: 575-535-514 lub 513-583-568. Zapraszamy :)

← Wróć

Oferta | rehabilitacja

- rehabilitacja po urazach, kontuzjach, złamaniach

Zabiegi mające na celu przywrócenie pacjentowi możliwie maksymalnej sprawności po urazach, kontuzjach wypadkach. Poprzez różnego rodzaju zabiegi manualne, ćwiczenia, napięcia izometryczne, mobilizacje oraz odpowiednie techniki terapeutyczne pobudza pacjenta do odpowiedniego wysiłku przez co wpływa na poprawę jego stanu zdrowia. Techniki te mają na celu regulacje dysfunkcji aparatu mięśniowo-szkieletowego. Terapia wpływa na zmiany czynnościowe a nie strukturalne. Obniża napięcie mięśniowe, przywraca ruchomość stawów, reguluje przepływ płynów, co z kolei usuwa przyczynę bólu i poprawia komfort życia pacjenta. Dobór metod terapeutycznych uzależniony jest od dolegliwości i stanu pacjenta.

rehabilitacja lublin
studio masazu

- bóle i urazy kręgosłupa i stawów

Specjalistyczne techniki mające na celu usunięcie mechanicznych przyczyn bólu, stanów zwyrodnieniowych, przeciążeń i urazów. Zastosowanie różnych technik terapeutycznych (mobilizacje, techniki tkanek miękkich) przywraca jest prawidłową funkcję stawów kręgosłupa, zmniejsza lub likwiduje ból zablokowanej okolicy i przywraca prawidłową ruchomość stawów kręgosłupa. Rehabilitacja polegająca na ręcznym badaniu i leczeniu zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu (stawów, więzadeł,mięśni) skutecznej walce z bólem kręgosłupa, stawów, głowy. Techniki manualne przyczyniają się do skrócenia czasu leczenia, z jednoczesnym zwiększeniem sprawności ruchowej i zdolności do podjęcia pracy zawodowej, przy równoczesnym ograniczeniu leczenia farmakologicznego. Masaż leczniczy wykonywany na bazie masażu głębokiego wywołując efekt relaksacji mięśni poprawia funkcjonowanie całego organizmu.

masaż lublin
studio masazu

- bóle głowy, migreny

Ból głowy jest bardzo często spotykaną dolegliwością. Około 8% pacjentów poszukuje porady specjalistycznej odnośnie tej dolegliwości. Przyczyny bólów głowy mogą być bardzo różnorodne. Najczęściej pochodzą od napięcia mięśni podpotylicznych i przeciążenia odcinka szyjnego,ale nie tylko. Przyblokowania nerwów obwodowych wychodzących z otworów międzykręgowych kręgów szyjnych, unerwiających głowę są najczęstszą przyczyną bólów głowy oraz migreny. Migrena jest to gwałtowny, okresowy, jednostronny ból głowy. Nagłemu napadowi bólu zwykle towarzyszą nudności, a nawet wymioty, nadwrażliwość na światło i dźwięk. Ból ten przypomina zazwyczaj pukanie lub bicie młotkiem, synchronicznie z tętnem. Najczęściej widoczne jest zbledniecie dotkniętej bólem polowy twarzy, zaburzenie ostrości widzenia a niekiedy czucia. Migrena występuje cztery razy częściej u kobiet niż u mężczyzn, zazwyczaj miedzy 20 a 30 rokiem życia. Najczęściej jeden zabieg masażu leczniczego i ustawiania kręgów przynosi znaczna ulgę, a nierzadko spotykamy się z zupełnym wyleczeniem bólów głowy czy migreny, pochodzących od kręgosłupa. Czasem bóle głowy są objawem towarzyszącym jakiejś chorobie. Często spotykany jest pourazowy ból głowy. Przyczyn bólów głowy jest wiele. Mogą to być zaburzenia neurologiczne, schorzenia twarzy czy oczu. Wiele kobiet uskarża się na nie podczas miesiączkowania i przy zmianie pór roku. Podłożem bóli głowy mogą być zaburzenia natury psychicznej, nadciśnienie tętnicze, spaliny samochodów, trucizny w zakładach pracy. Odpowiednia diagnoza i czas oraz technika terapii pozwalają na skuteczne pozbycie się tej dolegliwości.

rehabilitacja lublin
studio masazu

- diagnoza i leczenie dysfunkcji tkanek miekkich

Najczęściej jakiś ból lub ograniczenie ruchu spowodowane są po prostu sklejeniem powięzi, dysfunkcją ścięgna, więzadła czy mięśnia. Błędem jest wtedy uciekanie się do środków przeciwbólowych, bo nie likwiduje to przyczyny dolegliwości, a tylko jej objawy. W tym przypadku niezastąpione są techniki diagnozy i leczenia tkanek miękkich: Techniki Energizacji Mięśni - metody wykorzystujące napięcie mięśni pacjenta w celu likwidacji zaburzeń w obrębie tkanek miękkich. Wskazania do stosowania tej terapii to hipertonia mięśniowa, przykurcze pochodzenia mięśniowego oraz łącznotkankowego, spastyka, osłabienie fizjologiczne mięśni, obrzęk miejscowy, zastój żylny, ograniczenie ruchomości stawów wynikające z dysfunkcji tkanek miękkich. Mięśniowo-Powięziowe Rozluźnianie - powięź to błona zbudowana z tkanki łącznej włóknistej, która otacza ciało pod skórą, powleka mięśnie szkieletowe i łączy je w grupy czynnościowe. Ograniczenia w obrębie powięzi mogą powodować powstawanie nieprawidłowych napięć w obrębie mięśni, stawów, ucisk na kości, nerwy, naczynia krwionośne powodując zaburzenia ich funkcji. Metoda ta polega na likwidowaniu ograniczeń wykorzystując tzw. fenomen rozluźniania. Techniki Aktywnego Rozluźniania - polega na rozciągnięciu struktur miękkich przy jednoczesnym nacisku i zablokowaniu tkanek.

masaż lublin
studio masazu

- konsultacja

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak proste, codzienne czynności wpływają na stan naszego zdrowia i w jaki sposób mogą powodować dolegliwości bólowe. Dlatego staramy się przed każdym zabiegiem przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem w celu zdiagnozowania przyczyny dysfunkcji, a po zakończeniu wizyty pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące sposobów zapobiegania i nawrotom dolegliwości. Skorzystanie z możliwości zasięgnięcia porady fizjoterapeuty to doskonały początek by zacząć dbać o swoje zdrowie. Zapraszam. Konsultacje są bezpłatne.

rehabilitacja lublin
studio masazu

- kinesiotaping ( aplikacja jednej okolicy)

To technika naklejania specjalnej elastycznej taśmy na odpowiednie miejsce na ciele. Stosowana w zespołach bólowych kręgosłupa, bólach mięśniowych, skręceniach, zwichnięciach, naciągnięciach, stanach pourazowych mięśni i stawów. Wskazana jako metoda wspomagająca: zmniejsza opór skórny podczas ruchu (uelastycznia skórę) m.in.zwiększając zakres ruchu, usuwa zastoje limfatyczne i obrzęki, zmniejsza ból mięśniowy oraz stany zapalne, wspiera pracę mięśni. Doskonała technika dla kobiet w ciąży chcących uniknąć rozstępów, uelastycznia powłoki brzuszne.

masaż lublin
studio masazu

- neuromobilizacje

Świetnie działające techniki rozciągania nerwów obwodowych w celu uwolnienia ich od ucisków innych struktur, a przez to poprawiające ich funkcję. Terapia stosowana u pacjentów z problemami neurologicznymi: niedowład, drętwienia, brak lub osłabienie funkcji kończyn i wiele innych.

rehabilitacja lublin
studio masazu

- terapia manualna w uszkodzeniach stawu barkowego

Likwiduje problemy ograniczenia ruchomości, pourazowe, tzw. "zamrożonego barku" i inne.

masaż lublin
studio masazu

- terapia manualna w uszkodzeniach stawu kolanowego

Leczenie wszelkich dolegliwości stawu kolanowego.

rehabilitacja lublin
studio masazu

- drenaż, masaż limfatyczny

Problemy układu limfatycznego, zastoje, obrzęki, ciężkie nogi

masaż lublin
studio masazu

- terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Wizyta obejmuje diagnostykę, badanie i terapię pacjenta z problemem zaciskania stawów skroniowo-żuchwowych, zgrzytania zębów, bruksizmu, bólu głowy i migren.

rehabilitacja lublin
studio masazu

- terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia ta jest jeszcze stosunkowo mało znana i odbiega od pozostałych technik masażu, ponieważ w przeciwieństwie do nich skupia się na ośrodkowym układzie nerwowym i strukturami z nim sprzężonymi, podlegającymi rytmicznemu ruchowi. Każda z podanych niżej dolegliwości, przekłada się na ruchy płynu mózgowo-rdzeniowego i powoduje zaburzenia jego „pływu”. Zadaniem terapii jest przywrócenie harmonii tych ruchów, wyrównanie zaburzeń „pływu” i zlikwidowanie napięć. Może ona pomóc w następujących problemach: 1. Psychozy, autyzm, kłopoty z koncentracją, zaburzenia osobowości u dzieci i dorosłych, stres, depresja, dysleksja, zaburzenia snu, kłopoty z nauką i koncentracją. 2. Bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, nawracające zapalenie uszu u dzieci i dorosłych, zapalenia zatok, napięcia i bóle w stawie skroniowo-żuchwowym, wybicie żuchwy, wady zgryzu. 3. Bóle kręgosłupa i pleców, zapalenie korzonków, rwa kulszowa, skoliozy, bolesne napięcie barków, wszystkie urazy powypadkowe, np. powypadkowy uraz kręgosłupa. 4. Korygowanie wad zgryzu, prostowanie zębów, zapalenie zatok 5. Działa uspokajająco i poprawia funkcjonowanie organizmu. Poza tym: terapia ta pogłębia oddech u astmatyków, likwiduje niezidentyfikowane bóle brzucha, poprawia krążenie, pracę układu limfatycznego i likwiduje urazy poporodowe. Niezwykłe w tej metodzie jest to, że dolegliwości często wyraźnie się zmniejszają, albo nawet ustępują już po pierwszym zabiegu. Terapia czaszkowo - krzyżowa jest doskonała dla wszystkich, ponieważ po rozluźnieniu napięć nasz organizm zaczyna sprawniej funkcjonować, a co się z tym wiąże skuteczniej działają diety oczyszczające, wszelkiego rodzaju masaże (które nie rozluźniają tak głęboko, a w zasadzie tylko poprawiają krążenie), a także leki. Daje efekty czasem spektakularne, czasem jednak mało zauważalne lub żadnych. Jest bardzo ciekawą i alternatywną metodą dla osób, które już wiele przetestowały, a problem nie znika. Czas 1-1,5h

masaż lublin
studio masazu

- pinoterapia, igłoterapia, terapia wisceralna

Terapia z użyciem pinów, igieł, narzędzi itp.

rehabilitacja lublin
studio masazu